Оформлення земельної частки (паю)

Оформлення земельної частки (паю)
Термін від 5 тижнів
Код документу 43
ОрганізаціїДержгеокадастр, Органи місцевого самоврядування Київської області
Вид послуги Землевпорядні послуги
від 5000 грн.
Замовити
Наші переваги
 1. Індивідуальний підхід
 2. Особистий менеджер
 3. Прозорість в співробітництві
 4. Повний юридичний супровід
 5. Сертифіковані та кваліфіковані спеціалісти
 6. 100% фінансові гарантії
 7. Варіативність вирішення питань
 8. Надання партнерської бази

Що таке пай

Пай - це частина землі, що була передана у приватну власність співробітників сільськогосподарських підприємств. Кожен член такого підприємства має рівну частку (пай) землі.

Основною відмінністю паю від земельної ділянки є його форма власності. Земельна ділянка належить конкретній фізичній або юридичній особі. Пай же є рівною часткою в колективній власності, і коли особа звільняється  з сільськогосподарського підприємства (або воно ліквідується) вона має право відвести земельну частку та оформити її у власність як земельну ділянку.

Власник паю не має право розпоряджатись їм так само як і земельною ділянкою, тому що вже 18 років в Україні діє мораторій на продаж паїв.Власники можуть лише здавати їх в оренду, вести сільськогосподарську діяльність самостійно або оформити земельний пай у спадщину.  

Види правовстановлюючих документів на пай

При розподілі землі між членами колишніх колгоспів, кооперативів або інших підприємств, кожен отримав сертифікат на пай. В цьому документі зазначається площа паю в умовних кадастрових гектарах, та види земельних угідь,місце розташування ділянки та ПІБ власника.

В період до 2013 року такі сертифікати можна було обміняти на Державні акти на право приватної власності.

Порядок оформлення кадастрового номеру для паю

оформлення замельного паюКадастровий номер може бути присвоєний лише тій землі, що була сформована відповідним чином. Отож на разі є два шляхи оформлення кадастрового номеру для паю:

 • Шляхом відведення

 • За проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв)

Обидва ці варіанти передбачають виділення земельної частки на місцевості, тобто фізичне встановлення меж власності особи на землю. Такі роботи мають проводити сертифіковані інженери-геодезисти та землевпорядники.

Якщо попередні умови виконані, то отримання кадастрового номеру відбувається на загальних умовах. Тобто землевпорядною організацією розробляється технічна документація на землю та електронний XML файл. Далі пакет документів погоджується та вносяться дані в базу Державного земельного кадастру. На підставі попередніх дій власник паю отримує витяг з Державного земельного кадастру, як підтвердження присвоєння кадастрового номеру.

Документи, що необхідні для присвоєння кадастрового номеру паю

 • Сертифікат на право отримання паю (або державний акт)

 • Паспорт та ІПН власника

 • Виписка з сільськогосподарського підприємства до якого належав пай (за наявності)

 • Розпорядження районної ради щодо розробки технічної документації по становленню меж земельної ділянки  

Компанія LAW  - надійний експерт у сфері землевпорядної документації

Оформлення земельної документації з Land and We  - це гарантія надійності, дотримання строків виконання. А головне - це економія часу та коштів без зайвого стресу!

Замовити
З цим документом часто шукають