Укладання договору оренди земельної ділянки

Укладання договору оренди земельної ділянки
Термін від 30 тижнів
Код документу 40
ОрганізаціїДепартамент земельних ресурсів КМДА, Держгеокадастр, Органи місцевого самоврядування Київської області
Вид послуги Юридичні послуги
від 10000 грн.
Замовити
Наші переваги
 1. Індивідуальний підхід
 2. Особистий менеджер
 3. Прозорість в співробітництві
 4. Повний юридичний супровід
 5. Сертифіковані та кваліфіковані спеціалісти
 6. 100% фінансові гарантії
 7. Варіативність вирішення питань
 8. Надання партнерської бази

Договір оренди нерухомого майна

А саме земельної ділянки - це юридично оформлена угода, згідно якої передбачається передача земельної ділянки у платне користування від власника або розпорядника до орендаря, на термін, що не суперечить законодавству.

Підставою для укладання договору оренди є рішення державних органів, право оренди земельної ділянки отриманої на аукціоні, чи в випадку з приватною власністю - згода сторін.

При укладанні договору оренди на землю необхідно обов’язково вказати кадастровий номер та площу, часові рамки дії угоди та розмір орендної плати. Відсутність цих пунктів дає привід визнати документ недійсним.

Термин оренди не має перевищувати п’ятдесят років.договір оренди

Етапи укладання договору оренди земельної ділянки з органами місцевого самоврядування

Укладання договору оренди земельної ділянки, яка знаходиться в державній або комунальній власності відбувається за наступною схемою:

 1. Подача заяви встановленого зразка до місцевого органу самоврядування того району, де знаходиться земля

 2. Міська, селищна або сільська рада готує висновок та приймає рішення про укладання договору земельної ділянки. Оскарження негативного рішення відбувається у суді.

 3. В разі наявності кількох зацікавлених осіб в оренді  земельної ділянки, проводиться аукціон на право укладання угоди оренди земельної ділянки

 4. Розробка проекту відведення у разі відсутності кадастрового номеру

 5. Проведення державної реєстрації договору, після якої він вступає в законну силу

Етапи укладання договору оренди земельної ділянки з приватним власником

Дещо простішою є процедура оренди земельної ділянки в приватній власності, в такому випадку договір оренди укладається за домовленістю сторін. При цьому сторонам необхідно підготувати пакет документів який включає:

В деяких випадках може знадобитись присвоєння кадастрового номеру та угода про відшкодування орендарю витрат на поліпшення майна.

Укладання договору оренди земельної ділянки з проведенням аукціону

Проведення аукціону на право оренди земельної ділянки є поширеною практикою роботи з землями державної або комунальної власності. Порядок проведення аукціону виглядає наступним чином:

 • Організатор готує проекти для виставлення на аукціон, займається оформленням паперів та визначенням стартової ціни лотів

 • Організатор визначає дату проведення торгів та публікує інформацію на сайті Держгеокадастру

 • В свою чергу учасники аукціону подають відповідну заяву та сплачують реєстраційний та гарантійний внески

 • У зазначений день проводяться торги результати яких офіційно оприлюднюються. Після цього переможець отримує право укладання договору оренди на обраний земельний наділ

Існує ряд причин, завдяки яким відбувається  укладання договору оренди без торгів. Зокрема якщо орендар виконував всі умови договору, він отримує пріорететне право на укладання договору оренди землі; якщо на ділянці е об’єкти нерухомого майна у власності орендаря, якщо ділянка надавалась у постійне користування.

Допомога в оренді землі від компанії Land and We

Компанія LAW надає повний спектр послуг із заключення договору оренди земельної ділянки. Процедура оформлення всієї необхідної документації та роботи з державними установами є досить складною і довготривалою. Наша компанія пропонує комфортний та простий спосіб оформлення необхідних паперів. Індивідуальний менеджер допоможе оформити заяву на укладання договору оренди, та надасть повний юридичний супровід на всіх етапах. Орендувати земельну ділянку з компанією Land and We легко та швидко!

Замовити
З цим документом часто шукають